2019 BAR PASSERS

 

ABABAN, Jade S.

ABAD, Bridget R.

ABAD, Isaihlene Jyhl D.

ABANGAN, JR., Richard C.

ABAS, Michael Andrew G.

ABDURAHIM, Hassanal H.

ABRERA, Haydee M.

ACOSTA, Mabelle E.

AGCAOILI, Joeshua Kaye Q.

AGEAS, Henrik T.

AGUILAR, Chrisel H.

AGUILAR-NOCEDA, Cherry Kerr P.

AGUSTIN, Elreen Pearl A.

ALBAÑO, Charles Augustine R.

ALBAÑO, Phoebe Charis A.

ALBESO, Odessa P.

ALFARO, Rennette Joy G.

ALFECHE, January M.

ALIUDEN-MUA, Fahleah M.

ALMOJUELA, Justine Ria M.

ALVIARNE, Aprille S.

AMBROSIO, Stephanie L.

AMISTAD-ZOZOBRADO, Michelle C.

AMPARO, Nestle M.

AMUAN, Nicole Marie I.

ANDAYA-BORJA, Catherine Mae B.

ANIEL, Jeramil C.

APUYAN, Kaye Patrice A.

ARCEO, Reginald M.

ARGUELLES, Anvari F.

ARIZ, Jamaica F.

ARPON, Marco O.

ASIDOY, Cyruz Generey G.

ASUNCION, Elias Pacifico L.

AURELIO, Pristine Amber C.

AVENDAÑO, James Lee N.

AVIÑON, Fidelis T.

AZIS, Sittie Najliah A.

BABAO, Anniza M.

BALAGOT, John Lester M.

BALONDA, James Horace A.

BALUBAL, Kristy Joy B.

BANTUAS, Alyannah V.

BARBARONA, Erika Q.

BARRIOS, Ronifelle L.

BASER, Wilson Kyle S.

BATAC, Karlo Gonzalo G.

BATULAN, Krizza Mae L.

BAUTISTA, Sheryl Y.

BAYA, Jayvee Wilfred C.

BEHIGA, Sarah Jane F.

BEJA, Nielgem S.

BELTEJAR, Mervan Calie T.

BERGUIA, Paul Jordan T.

BERMAS, Ralph Erik B.

BERMAS, JR., Wilfredo F.

BERNARDEZ, Loreto Placido Rudov E.

BERNARDO, Jessa G.

BESA, Tristan Ray I.

BIGALBAL, Jesselle DC.

BONCAY, Lester John R.

BORCES, Jo David Z.

BRAVO, Giovanni J.

BRIGOLI, Charmaie G.

BRIONES, Ma. Cristina M.

BRIZ, Sharmaine C.

BUCTUAN, Faizal June T.

BUEMIO, Mark Darryl P.

BUERGO, Rhowee D.

BUISON, Elgieraydolph Y.

BUNIEL, Emmy Tessalu S.

BUSTAMANTE, Jessica Sharla G.

CAGANG, Ranielle Marie G.

CAIDIC, Zina D.

CALIGDONG, Dexter Sejm L.

CALIMAG, Racquel L.

CALLANTA, Margaret H.

CAPELLAN, Glecie Suzanne T.

CAÑETE, Francis C.

CARPESO, Kevin R.

CASAÑARES, Arianne C.

CATAMCO, Ed Manuel P.

CEDIÑO, Kristine Mae A.

CHIN, Christine Lily Angely T.

CO, Anne Lorraine P.

COLINA, Alexander Abraham P.

COLINA, Judd Marx C.

CONSERVADO, Sheena Marie V.

CONSTANTINO, Edgar Noel V.

CRISOSTOMO, Rafael Rufo B.

CRUZ, Bea Angela C.

DABATOS, Drixel Jann S.

DADANG, Sheen Leigh J.

DAMASCO, Alaine Joyce O.

DARAGANGAN, Nor-Ainah M.

DATUDACULA, Boy Omar G.

DAVAD, Airah S.

DE CASTRO, Ian Paulo M.

DE GUZMAN, Jorielle Dave G.

DE VERA, Mark Anthony B.

DE VEYRA, Grace Anne B.

DELA ROSA, John Paul A.

DELOS REYES, John Richard A.

DELOS SANTOS, Joel P.

DESUASIDO, Grace Lilac F.

DOMINGO, Zarah Donna S.

DOÑA, Rose Anne C.

DUMLAO, Aristotle T.

DURON, Krizea Marie K.

EISMA, Ma. Denise Jolyn T.

ELUMBA, Fiona B.

ENCARNADO, Marvie Kate T.

EQUIZA, Janil Jay S.

ESCALA, Joan M.

ESCORPIZO, Rick Angelo C.

ESGUERRA, Mary Grace E.

ESTOQUE, Julius Jefferson S.

FABELLO, Jocelyn B.

FABIAN, Janry V.

FAJARDO, JR., Luis A.

FERIL, Samantha Famae M.

FERNANDEZ, Jyrevi Mae A.

FLORES, Janet Rocca C.

FONACIER, Ronald Jay L.

FORTUNA, Shannine C.

FRIAS, Anton John Vincent M.

FULGUERAS, Philip Gerald S.

GADOR, Moses Keith B.

GAGATIGA, Regilyn C.

GALANG, Ruth Hazel A.

GALIA, Leizyl Mae R.

GARCIA, Judylyn O.

GARCIA, Kris Vermie T.

GARVIDA, Philip Victor G.

GERERO, Monica S.

GERONA, Monica B.

GIMANG, Mary Rose G.

GO, Alfonso Jose B.

GOLEA, Ma. Consorcia A.

GONZALEZ, Jana Felice P.

GRAN, Renz Gerald J.

GUAZON, Junn Justice O.

GUEVARRA, Jhaypee D.

GUILING, Asnia G.

GUMBAN, Ro Ann Marie H.

GUMBOC, Maria Katherina L.

HAMOR, Arvin D.

HUEVOS, Giuseppe Christian M.

IBAY, Yasmine A.

INOVEJAS, Deurod Joe C.

INTUD, Roland B.

JALA. Charmaine I.

JAPOS, Kristine Mae P.

JARON, Marie Antonette N.

JUAN, Domer Ed A.

KONG, Marchini Sandro C.

KYAMKO, Ricky S.

LACADIN, Anna Raeza A.

LACIDA, Nińo Viola G.

LACPAO, June Antonette C.

LAGUIALAM, Lyzzaik L.

LANZAR, Julie Tanya P.

LARA, Ronald C.

LAVERINTO, Jeoy G.

LAYGO, Erick John Rae M.

LAZARO, Aprille Keith M.

LEAÑO, Gabrielee A.

LEAÑO, JR., Samuel C.

LENIZO, Joan Karl L.

LIBERATO, Suzette Ria T.

LICAYAN, Joseph Jebron S.

LIGGAYU, Mc Anthony M.

LIM, Elver P.

LIM, Sashin Mae M.

LLANOS, Jhun Louys B.

LOPEZ, Noele Anne B.

LOQUERE-SINGSON, Ivy Loudanie B.

LUMABAS, Angela B.

MADERA, Marione Laarni H.

MAGABILIN, Cherilyn Bernadette D.

MAHDI, Omira S.

MAHINAY, Lenyth Jann B.

MAMARUNGCAS, Nasihah S.

MANATAD, Joseph Dave D.

MANGILA, Kathryn Jane P.

MANOG, Gerald S.

MARAVE, Marco Riener F.

MATIAS, Joulle Lynton E.

MATIENZO, Millicent SJ.

MAUNTOL, Saydamin M.

MENDOZA, Jezreel M.

MENDOZA, Roland Joseph C.

MONDARES, Flora May M.

MONDERIN, Christine P.

MONER, Khalidbinwalid D.

MONTECLARO, Jaelein Nicey A.

NIVERA, JR., Rolly B.

NOOR, Halim M.

NOVELERO, Junar T.

NOVILLA, Danica Stephanie T.

NUÑEZA, Maricris L.

OBANI, Mie C.

OFILAN, Joel V.

OLIVA, Ma. Teresa Arika Gail C.

OMANDAP, Noel Alberto S.

OMBAO, Pauline Anne O.

OMOROG, Ana Mae S.

OMPAD, John Patrick A.

ORTEGA, Regine Marie N.

OTADOY, Charmaine Regine C.

PACULBA, John Philip S.

PAGAL, Eva Christine G.

PALAJE, Paulin Jessa S.

PAMPILO, Hansel Jake B.

PANLILIO, Kyla Monica M.

PANTI, Catherine B.

PANULAYA, Mae Honeylet C.

PASCUAL, Aizen Paula DS.

PATANAO, Mariz D.

PAULICAN, Earl Russell S.

PAYNOR, Miljohn Denver Y.

PELINGGON, John Raphael M.

PEÑA, Sir Laurence T.

PEREZ, Jethro C.

PICHAY, Nimpa T.

PITULAN, Lorenza C.

PLANAS, Marlouis U.

POTOY, III, Melquiades B.

PUJOL, Justin E.

QUEZON, Mark Lorenz C.

QUIACHON, Rudith Ann W.

QUINLOG, Junalliez Yreka N.

QUINTANA-DELFIN, Rachelle R.

RABANG, John Christian Mae A.

RAMIREZ, Rachelle Mae A.  

RAMOS, Marivic S.

RAVANES, Klive Erick D.

REBURIANO, Antonette R.

RED, Sunshine S.

REGENCIA, Lyle Ariane M.

REFORMINA, Giovanni Edrose T.

REOTUTAR, Ma. Theresa L.

RESTAURO, Cyrus T.

RESURRECCION, Rica A.

REYES, Xandra Jizelle Q.

RIÑA, Mercedita A.

ROA, Vonn Aurelius C.

RODRIGUEZ, Alena Marie A.

ROMERO, Rea Kristina C.

ROJAS, Keisha L.

RUIZ, Steven Charles R.

SABIDO, Armand Ray P.

SALATAN, Hannalet Jemy D.

SALISA, Gadzmin I.

SALOMON, Emmanuel K.

SALVACION, Julienne Therese V.

SAN AGUSTIN, Kevin Timothy T.

SANDIALAN, Bai Sandra U.

SANTILLAN, Ralph Kevin H.

SENDAD, Sandy B.

SILVA, Maria Patricia T.

SILVA, Michelle Josephine Eden M.

SUAN, Marry Megalith F.

SULTAN, Joharey L.

SUMIOG, Lyndon Melvi C.

SURALTA, JR., Agapito L.

TABAÑAG, Ivy Noreen F.

TABARREJO, Vincent Banjo C.

TAGLE, Renz Arwyn B.

TALIB, Elvie P.

TAN, Jeth Lester A.

TINDUGAN-PEREZ, Karen S.

TINSAY, Jeorgia Marie T.

TIU, Kim Ivan B.

TOLOMIA, Paul P.

TORAL, V, Carlo Valeriano H.

TORMIS, Butch Jason C.

TUBAL, Michael Jordan M.

TUDAYAN, Vincent Jan N.

UJANO, Carmela Ann L.

UNGAB, John Majed M.

UNIDAD, Arnold Bolkiah V.

USMAN, Norhainie J.

VAREZ, Vanithie Clare V.

VELASQUEZ, Diorella A.

VIAGEDOR, Jay L.

VICENTE, Mario Antonio M.

VICTA, Christian P.

VILLA, Robie V.

VILLADOLID, Carla Angela D.

VILLANUEVA, Jhoeben Bienvenido B.

YALONG, Eliza Louise G.

YAPSANGCO, Rizyl M.

YU, Mary Antonette M.

YU, Stevenson S.

YU, Timothy Joseph C.

 

© 2020 • San Sebastian College - Recoletos | Privacy Policy | Powered by Ainpex Solutions